Jump to content

Téglát műanyagból? A fenntartható jövő téglái bizony óceáni hulladékból készülnek

2018. 09. 23. 16:05

Milliónyi hulladék kering a vizek felszínén, hatalmas területeket beborítva. Az emberi hanyagság végre kihívójára akadt, mert valaki meglátta a szemétben rejlő fantáziát, és építőanyaggá változtatta.

Peter Lewis valami egészen korszakalkotót hozott létre: műanyagból téglát. Persze ne a hagyományos összepasszírozott PET palackra kell gondolni, hanem egy masszív, majdnem 100 százalékban szén-dioxid semleges, kemény blokkra, ami a környezetbarát építkezés úttörője lehet.

A technológia a ByFusion laborjában vált tökéletessé Lewis által, így az amerikai cég már el is kezdte a műanyagból előállított téglák hatékonyságának maximalizálását. A különleges eljárással készített építőanyag, tégla, a Replast nevet kapta. Az így létrejött téglák összetapasztásához nem szükséges ragasztó, ráadásul előállítása laboron, és gyártósoron kívül is lehetséges.

Felhasználásuk a pop-up falak vagy közúti akadályok építésénél lehetséges, nagy előnyük, hogy 95 százalékkal kevesebb üvegházhatású-gáz kibocsátást eredményeznek, mint a beton, valamit hang-és hőszigetelő képességük is kiváló.

 

(Forrás: hazesotthon.co.hu | Kép: pixabay.com)