Jump to content

Aki teheti, az otthoni munkát a robotra tolhatja

2017. 09. 01. 18:08

Csupa-csupa hálózatba kötött eszköz: az LG a holnap Berlinben megnyíló IFA szakkiállításon mutatja be okos, hálózatba kötött háztartási gépeit.

 

A koreai óriás nemcsak intelligens háztartási eszközöket dob piacra, hanem mindenféle munka elvégzésére alkalmas robotokat is: ha kell, füvet nyírnak, takarítanak vagy éppen velünk társalognak.

Minden idén bevezetett háztartási eszközét és gépét Wi-Fi kapcsolattal látta el, hogy a felhasználók könnyen kommunikálhassanak velük.

A Smart InstaView Door-in-Door hűtő LG webOS okos platformja is kompatibilis az Amazon Alexa hangszolgáltatás összes kényelmi funkciójával. Alexa, több mint 15 ezer beépített képesség birtokában, okos háztartási eszközök ezreit képes irányítani, miközben ha kell, zenét játszik, kocsit rendel vagy éppen a ház körüli tennivalókat időzíti.

Mostantól a Google Asszisztens is kompatibilis az LG összes okos otthoni készülékével, használjunk akár Google Home-ot, akár androidos telefont vagy iPhone-t.

A Google Asszisztenssel házi tennivalók egész sorát végeztethetjük el anélkül, hogy a kisujjunkat mozdítanánk — egy pillanat alatt ellenőrizhetjük, mennyi idő maradt hátra a mosásból, vagy például szólhatunk a hűtőgépnek, hogy több jeget készítsen.

Mivel a Google Home asszisztense a felhasználók hangját is képes megkülönböztetni egymástól, a család minden tagjától elfogadja a parancsokat.

Az Amazon Alexa és a Google Asszisztens mellett az LG saját intelligens hangalapú platformját, a DeepThinQ-et is hasznosítja az új fejlesztésekben. A SmartThinQ központ az okos platform legfontosabb szereplője, amely nemcsak az okos eszközöktől, de szenzorai révén a Wi-Fi-vel, Zigbee-vel vagy Bluetooth-szal kapcsolódó hagyományosabb háztartási eszközöktől is be tudja gyűjteni az adatokat. A rövid értesítések formájában érkező információkat LCD képernyőn mutatja meg vagy beépített hangszóróján keresztül közli velünk a készülék.

Először a berlini kiállításon mutatja be a cég az intelligens robotjait, köztük a barátságos, kifejezetten közvetlen stílusú Hub Robotot. Az új robot több mint asszisztens: hangfelismerő technológiájával más okos LG eszközöket is képes irányítani, így a házimunkát igencsak kényelmessé teszi. Csupán egyetlen utasítás, és a szárítógépet forróról meleg fokozatra állítja vagy a másik szobában is bekapcsolja a klímát.

A berlini kiállítás másik két sztárja az LG repterekre tervezett kísérő, valamint tisztító robotja — mindketten a cég otthoni eszközökön túlmutató fejlesztési tevékenységének eredményei.

A reptéri kísérő robot az LG saját hangfelismerő platformját használja, és a szöuli Incheon Nemzetközi Repülőtéren beszélt négy legfontosabb nyelven — azaz koreaiul, angolul, kínaiul és japánul — kommunikál. Csak egy gyors pillantás az utas beszállókártyájára, és máris részletes tájékoztatást ad a járat indulásáról, a várható időjárásról és az utazás további részleteiről.

A barátságos robot már teljes műszakban dolgozik Dél-Korea legnagyobb repterén, ahol kedvesen üdvözli az utasokat, a késésben lévőket pedig rekord gyorsassággal kíséri a kapuhoz.

Európában ugyancsak az IFA-n debütál először a fűnyíró robot, amely akkurátusan, megbízhatóan, és ami legfontosabb, biztonságosan ápolja a kertet.

A reptéri robotokban is megtalálható fejlett szenzorai révén pontosan felméri a gondjaira bízott területet, és minden akadályt — fákat, bokrokat, sövényeket — számon tart, hogy a lehető leghatékonyabban végezhesse munkáját.

(Forrás: hazesotthon.hu;hirado.hu | Kép: pixabay.com)